השאלה פה זה אם זה באמת הדרך לעשות את החברה יותר יעילה? חברות לא בודקים לעומק מה היא התועלת של ההדרכה, פשוט פוסלת אותו על הסף. יש הדרכות מאד חיוניות שבהשקעת מאת כסף התועלת והסכון בטווח ארוך הוא גדול. אחד ההדרכות האלה זה ארגונומיה/ חנדסת אנוש.

מרבית המנהלים מפחדים שהדרכת ארגונומיה יגרמה להרבה חוצאות בציוד חדש. זה לא נכון!! הרעיון זה ללמד את העובד להשתמש נכון עם הציוד הקיים. לקוים זה בן המדריך והמעביד.   ההפוך יעוץ ארגונומי יכול להסוך לחברה כסף והרבה. 

קודם כל מי שעובד נכון  הוא יותר יעיל פחות מתעיף, הסיכוי לעשות טעויות מפחית ובזה החברה הוסך כסף. יותר מזה מי שעובד נכון פחות סובל מכאבי גב, צוואר ומפרקים אחרים ובזה פחות מנתצלים את ימי מחלה. במחקר בפרוג'קט –  fit for work ב- 25 מדינות, כולל ישראל, מצא ש- 50% מהעדרות מהעבודה לשלושה ימים למלה זה עקב בעיות האלה – דבר שעולה לחברה בגדול. (Fit For Work? Musculoskeletal Disorders and the Israeli Labour Market)

דרך נוסף שיעוץ ארגונומיה יכול לעזור להסוך כסף זה ביעוץ בקניה ציוד חדש כגון כסאות. קנית כסאות בדרך כלל זה הוצאה גדולה עבור חברה ובנסיוני לא מעט פעמים קנו כסאות לא מתאימות. הרכש אומנם הישקיעו כסף רב בקנית כסאות אבל בלי הידע הנכון לא בחר בכסאות שמתאימות לעובדים.

לסכום, חברה שרוצה להרויח כסף בשנה הבאה כדאי לשקול לכניס הדרכת ארגונומיה בתוך הטקסיב 2015.

 

פרטי התקשרות

שרה גילסון

טלפקס 04-9573997

טלפון נייד 050-9573997

דוא"ל This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

צור קשר

שם:
Email:
Phone:
Message: